Zadbaj o to, aby Twoje tereny na zewnątrz wyglądały nieskazitelnie. To najlepsze środki do czyszczenia tarasów, a także płyny do czyszczenia ścieżek i podjazdów, które możesz kupić w 2022 r. Podczas gdy patia, podjazdy, ścieżki i mury zwykle starzeją się w atrakcyjny, organiczny sposób, czasami stopniowe gromadzenie się szczątków może stać się raczej przeszkodą niż cechą. Jest to szczególnie istotne w przypadku alg, które przy deszczowej pogodzie mogą sprawić, że drewniane deski tarasowe i gładka kamienna nawierzchnia są tak śliskie jak lodowisko.

wtorek, 12 lipiec 2022 12:43

Jak zabezpieczać meble ogrodowe?

Meble ogrodowe mają o wiele cięższe życie niżeli te meble, które trafiają do wewnętrznych pomieszczeń domów i mieszkań. Lokacje zewnętrzne nieraz wystawiają je na bardzo ciężkie próby, którym poszczególne materiały muszą jakoś sprostać, o ile nie chcą trafić na śmietnik i nie chcą zostać zastąpione czymś innym. Sporo zależy tu jednak przede wszystkim od użytkowników mebli i od tego, w jaki sposób będą się oni obchodzić z wypoczynkowymi plenerowymi zestawami.

poniedziałek, 06 czerwiec 2022 14:00

Czym okryć rośliny na zimę?

Rośliny zimujące na zewnątrz trzeba przygotować w taki sposób, aby przetrwały trudne warunki. Jednocześnie należy zrobić to tak, aby ich nie zadusić. Zimą też potrzebują wody i powietrza.

poniedziałek, 09 maj 2022 12:36

Roślina pnąca - ołownik

Należy wiedzieć, że ta roślina jest półkrzewem pnącym, pochodzenia południowoafrykańskiego, o liściach długości 5 cm. Jego długie pnące lub zwisające pędy pokryte są przez cały prawie rok licznymi kwiatami, zebranymi w półkuliste kwiatostany.

poniedziałek, 25 kwiecień 2022 08:36

Taras z drewna czy kompozytu?

Taras z drewna czy z kompozytu - przed takim wyborem staje sporo osób na etapie projektowania tarasu. Każdy z wymienionych materiałów ma swoje wady i zalety. Różnią się ceną, wykonaniem i możliwościami. Często nie jest tak, że jeden z produktów jest dużo lepszy od drugiego, a po prostu nadaje się do innego typu tarasów.

środa, 09 marzec 2022 10:22

Jakie usługi ogrodnicze wyróżniamy?

Firmy ogrodnicze zajmują się nie tylko pielęgnacją ogrodów. Niektórych może zadziwić jak szeroki jest zakres usług oferowanych przez firmy ogrodnicze. Czego możemy się zatem spodziewać?

wtorek, 08 luty 2022 15:47

Kilka sprytnych sposobów na chwasty

Ten problem może nas irytować, szczególnie wtedy, kiedy je usuwamy a one mimo wszystko wciąż odrastają.

niedziela, 16 styczeń 2022 16:39

Świat roślin – Kwiaty doniczkowe do sypialni

Urządzając nasze mieszkanie czy dom należy zastanowić się nad udekorowaniem go również w rośliny doniczkowe.

piątek, 17 grudzień 2021 15:30

Mikroklimat w ogrodzie

Jeśli posiadamy ogród i jest on na tyle duży że możemy sobie pozwolić na stworzenie w nim oczka wodnego, to jest to ze wszech miar pomysł doskonały z wielu powodów.

czwartek, 04 listopad 2021 15:29

Jak się przygotować do sadzenia roślin?

Wróciliśmy ze szkółki z przepięknymi roślinami i co dalej? Jak je posadzić aby dobrze się przyjęły i cieszyły nasze oczy pięknem? Do momentu posadzenia rośliny powinniśmy przechowywać w miejscu zacienionym z utrzymaniem odpowiedniej wilgotności podłoża.

kanał youtube ogrody proan