środa, 09 marzec 2022 10:22

Jakie usługi ogrodnicze wyróżniamy?

Firmy ogrodnicze zajmują się nie tylko pielęgnacją ogrodów. Niektórych może zadziwić jak szeroki jest zakres usług oferowanych przez firmy ogrodnicze. Czego możemy się zatem spodziewać?

Sprzedaż roślin

Tak, firmy ogrodnicze bardzo często oferują sprzedaż roślin i warto tu zaznaczyć, że ich jakość jest zdecydowanie lepsza niż np. w supermarketach, gdzie rośliny dostają duże dawki nawozów sztucznych. W sklepie wyglądają dobrze ale ich faktyczny stan może się ujawnić dopiero po jakimś czasie kiedy mimo wszelkich podejmowanych starań roślinka usycha lub gnije.

Projektowanie ogrodów

Firmy ogrodnicze zaprojektują ogród zgodnie z Twoimi upodobaniami i potrzebami doradzając jednocześnie, które rozwiązania się sprawdzą, a które niekoniecznie. Kompleksowy projekt uwzględnia rozmieszczenie poszczególnych gatunków roślin, nasłonecznienie stanowisk, rodzaj podłoża a także koszty jakie poniesiemy zakładając taki ogród, czas który jest potrzebny na realizację przedsięwzięcia itd.

Zakładanie ogrodu od podstaw

Wykonanie wszelkich prac związanych z założeniem ogrodu. Wchodzi w to między innymi: przygotowanie, wyrównanie podłoża poprzez oczyszczenie terenu a także przekopanie (i w razie potrzeby nawiezienie) gleby. Wytyczanie alejek, montaż oświetlenia, usypywanie skalników, tworzenie oczek wodnych itd. jeśli oczywiście takowe są przewidziane w projekcie. Zakup, transport i nasadzanie wybranych roślin.

Pielęgnacja istniejących ogrodów

Usługi ogrodnicze otwock obejmują oczywiście również pomoc w pielęgnacji ogrodów. Zakres prac obejmuje tu między innymi dbanie o trawnik, odpowiednie nawadnianie i nawożenie roślin, przycinanie drzewek i krzewów a także pielenie chwastów. Firma ogrodnicza może zadbać również np. o pozbywanie się nieestetycznie wyglądającego mchu z kostki brukowej. Zakres i rodzaj wykonywanych prac może być ustalany indywidualnie.

Tworzenie systemów nawadniających

Przy projektowaniu i tworzeniu ogrodu firmy uwzględniają od razu systemy nawadniające jeśli jednak nasz ogród już istnieje a brak w nim takiego systemu to z powodzeniem możemy zgłosić się do firmy ogrodniczej, która zaprojektuje i założy taki system. Zdecydowanie ułatwi to prawidłowe dbanie o rośliny.

Zakładanie i pielęgnacja trawnika

Dla osób, którym zależy na wolnej przestrzeni ogród może nie być dobrym rozwiązaniem. Decydując się na sam trawnik również możemy skorzystać z usług firmy ogrodniczej – zyskamy pewność doboru najodpowiedniejszego dla naszych potrzeb gatunku trawy. Regularna pielęgnacja sprawi, że będzie bujny i zielony (bez nieestetycznych „dziur”, które zdarzają się kiedy sami bierzemy się za sadzenie trawnika).

Oczywiście są to tylko niektóre z usług na jakie możemy liczyć ze strony firm ogrodniczych. Być może nie potrzebujesz kompleksowej pielęgnacji całego ogrodu ale np. tylko i wyłącznie formowania żywopłotów czy przycinania drzewek? Nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić wykonanie tylko tego zakresu prac. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klienta.

kanał youtube ogrody proan